Kezdőlap Szentesi Élet Szentes is elkészíti a Fenntartható Energia- és Klíma Akciótervét…

Szentes is elkészíti a Fenntartható Energia- és Klíma Akciótervét…

87

Szentes városa, csatlakozva a Polgármesterek Szövetségéhez elkészíti és benyújtja a Fenntartható Energia- és Klíma Akciótervét (SECAP) a szövetség követelményeinek megfelelően. Az akcióterv elkészítésében az Energiaklub nyújt szakmai segítséget, elkészülése 2021 júliusára várható.A témáról Szabó Zoltán Ferenc polgármestert kérdeztük.

Városunk hagyományai, természeti környezete és maguk a szentesiek egy egyedülálló várost alakítottak ki az elmúlt századok nyomán. A klímaváltozás azonban olyan kihívások elé állít bennünket és a város vezetőit is, aminek megfelelni csak valamennyien együtt tudunk, mindenki a maga életében és feladatai szerint. Szentes Város Önkormányzata döntött arról, hogy elkészítteti városunk Klímastratégiáját és ennek részeként a város Fenntartható Energia- és Klíma Akciótervét. Ez annak is feltétele, hogy városunk hozzáférhessen 2021-2027. évi teljes uniós költségvetés 25 százalékát kitevő „zöld támogatásokhoz”, a megfelelő pályázatok benyújtása útján. Önök most elsősorban azzal segíthetik ezt a munkát, hogy kitöltik az alábbi linken elérhető kérdőívet legkésőbb 2021. február 15-ig:

https://forms.gle/YzsWWhCp5jT5Yo4XA

#szentesielet #tajekozottnaklennijo #varosihetilap #szentes
www.szentesielet.hu
50.szám
Közélet|32
Forrás