Kezdőlap Szentesi Élet „Szentes összefog a gyűlölet ellen” címmel békés fáklyás menet lesz január 28-án…

„Szentes összefog a gyűlölet ellen” címmel békés fáklyás menet lesz január 28-án…

37


„Szentes összefog a gyűlölet ellen” címmel békés fáklyás menet lesz január 28-án, szerdán. Előzményét egy évek óta, arc és név nélkül működő oldal adja, mely lejárat és valótlan állításokon keresztül megszégyenít kiskorú gyermekeket és felnőtteket.

A kezdeményezés egyedisége abban rejlik, hogy nem pártok, nem szervezetek és nem ismert közszereplők, hanem hétköznapi emberek szervezték és állnak ki arccal és névvel az ellen a jelenség ellen, amely az utóbbi időben mérgezi a város közbeszédét és közösségét.

Eseményinformáció:

Időpont: 2026. január 28. (szerda)

17:00 – Gyülekező
Szentes, Arany János utca – Rákóczi Ferenc utca kereszteződése

17:30 – Békés fáklyás felvonulás
Útvonal: Arany János utca → Ady Endre utca → Kossuth tér

18:00 – Kossuth tér
Felszólalások, közösségi kiállás

A rendezvény jó lehetőséget ad arra, hogy bemutassák: hogyan reagál egy magyar város közössége az online térben megjelenő gyűlöletre – nem indulatból, hanem emberséggel, nyilvánosan és félelem nélkül.

Egy közösség mondja most közösen: “Elég volt!”




Forrás