Kezdőlap Hírek XIII. RÖVIDPÁLYÁS SZENIOR ÚSZÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG – I. SZALAI JÁNOS ÚSZÓVERSENY …

XIII. RÖVIDPÁLYÁS SZENIOR ÚSZÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG – I. SZALAI JÁNOS ÚSZÓVERSENY …

144


XIII. RÖVIDPÁLYÁS SZENIOR ÚSZÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG – I. SZALAI JÁNOS ÚSZÓVERSENY – SZÁZHALOMBATTA 2024.02.10-11.

A szenior úszók versenynaptárának kiemelt fontosságú versenyeit adják az országos bajnokságok. A szentesi januári Hosszútávú OB-t követően februárban a szokásokhoz hűen Százhalombattán, a Városi Sportuszoda 25 méteres medencéjében rendezték meg a Rövidpályás Országos Bajnokságot, melyre a hazai klubok versenyzői mellett Szlovákiából, Csehországból és Romániából is érkeztek úszók. Népes mezőny versengett a kétnapos viadalon, a Szentesi Delfin ESC 19 sportolója állt startkőre, 23 egyéni és 1 váltó magyar bajnoki cím mellett 19 ezüst és 14 bronzéremmel, valamint további számos pontszerző hellyel zárták a százhalombattai versenyhétvégét.

A Delfinek előtt mozgalmas napok állnak, ugyanis a jelenleg zajló ún. elit úszó világbajnokságot követően a szenior, avagy Masters úszóknak is megrendezik a világversenyt Katarban. Szentes városát egyúttal a magyar színeket Téli Éva, Dr. Berezvai Julianna, Pólya Sándor, Tari László és Horváth Roland képviselik hamarosan Dohában.

Egyéni eredmények:
Berezvainé Virágos Éva – 1. hely: (400 gyors, 100 gyors, 100 hát, 200 gyors, 50 hát, 50 gyors, 100 vegyes, 200 hát);
Palásti Katalin – 1. hely: (200 mell, 50 mell, 100 mell, 50 hát), 2. hely: (200 hát, 100 hát);
Tari László – 1. hely: (100 hát, 200 hát, 200 vegyes, 100 vegyes);
Pólyáné Téli Éva – 1. hely: (200 mell, 100 mell, 50 mell), 2. hely: (50 pille, 50 hát);
Erdőhátiné Bocskai Zsófia – 1. hely: (50 pille) 2. hely: (100 gyors, 100 vegyes), 3. hely (50 gyors);
Dr. Berezvai Julianna – 1. hely: (200 hát), 2. hely: (50 mell, 200 mell), 3. hely: (100 mell), 4. hely (50 hát, 100 hát).
Bodnár Istvánné – 1. hely: (50 mell);
Ferke Gáborné – 1. hely: (50 mell);
Biár Nelli – 2. hely (50 mell, 100 mell), 3. hely: 200 (mell);
Horváth Roland – 2. hely: (100 mell), 3. hely (200 gyors, 200 vegyes, 200 mell), 4. hely: (400 gyors, 100 vegyes);
Nyéki Anikó – 2. hely: (100 pille), 3. hely (100 gyors, 50 pille), 4. hely: (50 gyors);
Rozgonyi Eszter – 2. hely: (200 mell), 3. hely (50 mell), 4. hely: (100 gyors);
Berekméri István – 2. hely: (400 gyors), 3. hely (200 mell);
Pengő László – 2. hely: (50 hát), 3. hely: (50 gyors);
Sebők Tamás – 3. hely: (200 hát), 4. hely: (50 mell, 100 mell), 5. hely (50 hát), 6. hely (200 mell), 8. hely: (50 pille);
Pengő Erzsébet – 4. hely: (200 vegyes, 100 gyors);
Dr. Szabó László – 4. hely: (50 gyors) 5. hely: (50 pille);
Szabó Imre – 5. hely: (200 mell), 7. hely: (50 mell), 10. hely (50 pille);
Homonnai-Sipos Emese – 6. hely: (200 mell);

Váltók eredményei:
4x50m FÉRFI gyorsváltó – IV. k.cs.- 1. hely (Berekméri István, Szabó Imre, Dr. Szabó László, Horváth Roland);
4x50m MIX vegyesváltó – V. k.cs. – 2. hely (Virágos Éva, Téli Éva, Szabó Imre, dr. Szabó László);
4x50m NŐI gyorsváltó – VI. k.cs. – 2. hely (Téli Éva, Virágos Éva, Bocskai Zsófia, Palásti Katalin);
4x50m NŐI vegyesváltó – VI. k.cs. – 2. hely (Virágos Éva, Téli Éva, Bocskai Zsófia, Palásti Katalin);
4x50m MIX gyorsváltó – VI. k.cs. – 2. hely (Palásti Katalin, Pengő László, Téli Éva, Tari László);
4x50m NŐI gyorsváltó – III. k.cs. – 3. hely (Rozgonyi Eszter, Biár Nelli, Nyéki Anikó, Pengő Erzsébet);
4x50m MIX gyorsváltó – IV. k.cs. – 3. hely (Horváth Roland, Nyéki Anikó, Virágos Éva, dr Szabó László);
4x50m MIX vegyesváltó – II. k.cs. – 4. hely (Sebők Tamás, Biár Nelli, Horváth Roland, Rozgonyi Eszter);
4x50m MIX vegyesváltó – VI. k.cs. – 5. hely (Tari László, Dr. Berezvai Julianna, Bocskai Zsófia, Berekméri István);
4x50m FÉRFI vegyesváltó – III. k.cs. – 6. hely (Tari László, Sebők Tamás, dr. Szabó László, Horváth Roland);

Sebők Tamás

www.szentesimozaik.hu
Hírek|29
Vízisportok|23



Forrás