Kezdőlap Hírek LIII. ORSZÁGOS SZENIOR ÚSZÓBAJNOKSÁG…

LIII. ORSZÁGOS SZENIOR ÚSZÓBAJNOKSÁG…

349

DR. REGELE KÁROLY EMLÉKVERSENY
GYULA – 2023.06.22-24.

Az elmúlt hétvégén ismét, immáron 53. alkalommal rendezték meg Magyarország legnagyobb múlttal rendelkező szenior úszóversenyét, a Dr. Regele Károly Emlékversenyt, mely egyben az évad nyitott pályás országos bajnoksága is. A nívós megmérettetésen 51 klub 421 sportolója gyűlt össze a Gyulai Várfürdőben. A háromnapos viadalra összesen 1606 nevezés érkezett.

A Szentesi Delfin ESC-t 27 sportoló képviselte, akik egyéni- és váltóteljesítményeikkel kivették a részüket a közös sikerből, úszóink ugyanis a csapatverseny 5. helyén zárták a hétvégét 530 ponttal. Ehhez az előkelő eredményhez nem csupán az összesen 67 érem (26 arany-22 ezüst-19 bronz) járult hozzá, hanem a számos pontszerző helyezés (4-8. hely) is. A csapat versenyzője, Melkuhn Dezső a XIII. korcsoportban 100 pillangón új országos csúcsot állított fel, 400 méter gyorsúszásban pedig a versenyzők életkorának és időeredményének százalékos eredménye alapján az abszolút 2. helyezést érte el. Az egyéni versenyszámokon túl váltókban is eredményesek voltak a Delfinek, 4 országos bajnoki cím mellé 1 ezüst-, 3 bronzérem és hat 4. hely társult. A nyáron újabb állomásokon rendeznek szenior úszóversenyeket, Tótkomlósra és Hódmezővásárhelyre is elutaznak majd a szentesi sportolók, ezzel egyidejűleg a medencét elhagyva, nyílt vízben is megméretik majd magukat…

Egyéni eredmények:
Melkhun Dezső – 1. hely: 50 pille, 200 gyors, 400 gyors, 100 pille (új o.cs.), 200 pille, 200 vegyes
Tari László – 1. hely: 50 mell, 100 mell, 200 mell, 2. hely: 200 hát, 50 hát, 3. hely: 100 hát
Horváth Roland – 1. hely: 100 mell, 200 mell, 200 vegyes, 3. hely: 100 gyors, 400 gyors, 5. hely: 200 gyors,
Pólyáné Téli Éva – 1. hely: 100 mell, 200 mell, 2. hely: 100 pille, 3. hely: 50 pille
Virágos Éva – 1. hely 200 gyors, 200 vegyes, 2. hely: 100 gyors, 200 hát, 100 hát,
Venczel Kincső: 1. hely: 200 pille, 200 vegyes
Kókai László – 1. hely: 50 hát, 50 gyors, 2. hely: 100 gyors, 100 hát
Kovács Attila – 1. hely: 400 gyors, 3. hely: 200 gyors, 4. hely: 200 hát, 50 hát, 100 hát
Palásti Katalin – 1. hely: 200 mell, 2. hely: 50 hát, 3. hely: 50 gyors,
Kókai Ibolya – 2. hely: 50 mell, 100 mell, 100 pille, 3. hely: 50 pille
Biár Nelli – 2. hely: 100 mell, 200 mell, 3. hely: 50 mell, 7. hely: 50 gyors
Pengő Erzsébet – 2. hely: 200 gyors; 3. hely: 100 gyors, 400 gyors, 4. hely: 50 gyors.
Pengő László – 2. hely: 50 hát, 3. hely: 100 hát, 4. hely: 50 gyors
Ábel Krisztina – 2. hely: 50 hát, 3. hely, 50 gyors
Sebők Tamás – 2. hely: 100 mell, 4. hely: 200 mell, 7. hely: 50 pille
Priboj Noémi – 2. hely: 100 pille, 4. hely: 50 gyors
Kiss Csaba – 2. hely: 200 vegyes, 4. hely: 100 gyors
Borzi Miklós: 2. hely: 50 gyors
Regőczi Ágnes – 3. hely: 200 hát, 100 mell
Szabó Imre – 3. hely: 100 pille, 4. hely: 200 mell, 6. hely: 100 mell, 8. hely: 50 pille
Debreczeni Beáta – 3. hely: 200 mell, 4. hely: 100 pille
Berezvai Julianna – 4. hely: 100 mell, 5. hely: 200 mell
Antonjuk Krisztina – 4. hely: 100 mell, 5. hely 200 mell, 10. hely: 50 mell
Maczula Zoltán – 4. hely: 200 gyors, 5. hely: 50 gyors
Nyéki Anikó – 4. hely: 100 pille, 7. hely, 50 hát,
Demeter Attiláné – 5. hely: 50 hát
Berezvai Gyöngyi – 9. hely: 50 mell

Váltó eredmények:
4×50 m férfi vegyesváltó – V. kcs. – 1. hely: (Kókai László, Tari László, Szabó Imre, Maczula Zoltán)
4×50 m női vegyesváltó – V. kcs. – 1. hely (Virágos Éva, Téli Éva, Kókai Ibolya, Pengő Erzsébet)
4×50 m MIX gyorsváltó – III. kcs. – 1. hely (Horváth Roland, Biár Nelli, Kókai Ibolya, Maczula Zoltán)
4×50 m férfi gyorsváltó VI. kcs. – 1. hely (Borzi Miklós, Tari László, Pengő László, Kókai László)
4×50 m MIX vegyesváltó VI. kcs. – 2. hely (Tari László, Palásti Katalin, Téli Éva, Borzi Miklós)
4×50 m MIX gyorsváltó V. kcs – 3. hely (Virágos Éva, Kovács Attila, Pengő Erzsébet, Kókai László)
4×50 m női gyorsváltó VI. kcs. – 3. hely (Téli Éva, Palásti Katalin, Demeter Attiláné, Berezvai Julinanna)
4×50 m MIX vegyesváltó IV. kcs. – 3. hely (Ábel Krisztina, Debreczeni Beáta, Kovács Attila, Maczula Zoltán)
4×50 m MIX gyorsváltó VI. kcs – 4. hely (Regőczi Ágnes, Melkuhn Dezső, Téli Éva, Tari László)
4×50 m férfi gyorsváltó III. kcs – 4. hely (Maczula Zoltán, Szabó Imre, Kovács Attila, Horváth Roland)
4×50 m női gyorsváltó III. kcs. – 4. hely (Biár Nelli, Ábel Krisztina, Nyéki Anikó, Pengő Erzsébet)
4×50 m MIX vegyesváltó II. kcs. – 4. hely (Sebők Tamás, Biár Nelli, Nyéki Anikó, Horváth Roland)
4×50 m MIX vegyesváltó V. kcs. – 4. hely (Kókai László, Pengő Erzsébet, Kókai Ibolya, Pengő László)
4×50 m MIX vegyesváltó VI. kcs – 4. hely (Demeter Attiláné, Berezvai Julianna, Szabó Imre, Melkuhn Dezső)

Sebők Tamás

www.szentesimozaik.hu
Hírek|29
Vízisportok|23





Forrás