Kezdőlap Hírek Hírek „Boros” siker a Kazinczy-verseny vármegyei döntőjén…

„Boros” siker a Kazinczy-verseny vármegyei döntőjén…

83

A Szép magyar beszéd verseny vármegyei fordulóján a Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Boros Sámuel Technikumából két diák képviselte iskolánkat. A Kazinczy-verseny vármegyei döntőjét március 10-én, pénteken rendezték meg Szegeden a Katolikus Házban.

A döntő egy maximum 3 perc időtartamú szabadon választott 20–21. századi magyar esszé vagy értekezés (részlet) felolvasásából, egy kötelező szöveg tolmácsolásából és egy „Beszélni nehéz!” jellegű feladat írásbeli megoldásából áll. Iskolánkat Pálinkás Enikő 10. a osztályos és Forgó Réka Melitta 11. c osztályos tanuló képviselte. Enikő másodjára, Réka először vállalta a megmérettetést, ami mindkettőjük számára szép sikerrel zárult.
A nagy rangot jelentő viadalon, iskolánk tanulója: Pálinkás Enikő első helyezést ért el, Forgó Réka Melitta pedig az 5. helyen végzett. Csongrád-Csanád vármegyét a szakképző iskolák kategóriájában a Győri Országos Döntőn Enikő fogja képviselni.

Ezúton is köszönjük a diákok, valamint felkészítő tanáraik, Bagi László és Vinczéné Szabó Éva munkáját!

HSZC Szentesi Boros Sámuel Technikum

www.szentesimozaik.hu
Hírek|29
Oktatás, tanulmányi hírek|36
Forrás