Kezdőlap Szentesi Élet Melkuhn Dezső rekordjai…

Melkuhn Dezső rekordjai…

512

Az elmúlt hétvégén, Százhalombattán, a XII. Rövidpályás Országos Szenior Úszó Bajnokságon vettek részt a Szentesi Delfin ESC sportolói. – Több, mint hatvan érmet hoztunk el Százhalombattáról – mondta lapunknak Pólyáné Téli Éva, az egyesület szakmai vezetője. – 27 új országos bajnoki címet szereztünk, melyekhez új országos csúcsok is társultak, Melkuhn Dezső ugyanis a XIII. korcsoportban a 100, a 200 és a 400 méteres gyorsúszásban, illetve a 100 pillangón döntötte meg az eddig regnáló legjobb időket. Váltókban is sikeres volt a csapat, hét alakulatunk végzett érmes pozícióban, és egy esetben itt is bajnoki címnek örülhetettünk. A Szentesi Delfinek egyéniben 30 arany-, 17 ezüst- és 13 bronzérmet, míg váltókban egy arany-, négy ezüst és kettő bronzérmet szereztek.

Részletes eredmények:
Egyéni eredmények:
Berezvainé Virágos Éva: Bajnok: 400 gyors, 100 vegyes, 200 hát, 100 hát, 50 hát 2. hely – 50 gyors, 100 gyors, 200 gyors
Melkuhn Dezső: Bajnok: 100 gyors, 200 gyors, 400 gyors, 100 pille, 200 vegyes, 2. hely: 100 vegyes
Pólyáné Téli Éva: Bajnok: 50 mell, 100 mell, 200 mell, 200 vegyes
Tari László: Bajnok: 100 mell, 200 mell, 100 hát, 200 hát
Dr. Venczel Kincső: Bajnok: 50 pille, 200 pille, 400 gyors
Erdőhátiné Bocskai Zsófia: Bajnok: 50 pille, 200 vegyes, 2. hely: 50 gyors, 100 vegyes, 3. hely, 100 gyors
Biár Nelli: Bajnok: 50 mell, 2. hely: 100 mell, 200 mell, 3. hely: 50 gyors, 4. hely: 50 hát.
Kiss Csaba: Bajnok: 400 gyors, 100 hát, 4. hely: 100 gyors
Berekméri István: Bajnok: 200 mell, 2. hely: 400 gyors
Kókai László: Bajnok: 50 hát, 2. hely: 50 gyors
Maczula Zoltán: Bajnok: 200 gyors, 3. hely: 50 gyors, 100 gyors, 4. hely: 400 gyors
Szendrei Balázs: Bajnok: 50 hát, 3. hely: 50 gyors
Dr. Priboj Noémi: 2. hely: 50 gyors, 3. hely: 400 gyors, 200 vegyes, 100 vegyes, 50 gyors.
Rozgonyi Eszter: 2. hely: 50 mell, 200 mell
Horváth Roland: 2. hely: 100 mell, 3. hely: 100 vegyes, 200 vegyes, 5. hely: 100 gyors, 200 gyors, 400 gyors
Sebők Tamás: 2. hely: 200 hát, 4. hely: 100 hát, 50 mell, 5. hely: 50 hát
Pengő László: 2. hely: 50 hát, 4. hely: 50 gyors.
Bodnár Istvánné: 2. hely: 50 mell
Dr. Petz János: 3. hely: 50 gyors, 4. hely: 50 hát
Ferke Gáborné: 3. hely: 50 mell
Szabó Imre: 6. hely: 50 mell, 200 mell
Geönczeöl Gábor: 6. hely: 50 gyors

Váltó eredmények:
4×50 méteres női gyorsváltó
II. kcs. 2. hely (dr. Priboj Noémi, Rozgonyi Eszter, Biár Nelli, Venczel Kincső)
VI. kcs. 3. hely (Téli Éva, Virágos Éva, Bocskai Zsófia, Bodnár Istvánné)

4×50 méteres női vegyesváltó
V.kcs. 2. hely (Virágos Éva, Téli Éva, dr. Priboj Noémi, Bocskai Zsófia)

4×50 méteres férfi vegyesváltó
VI. kcs. 3. hely (Pengő László, Tari László, dr. Petz János, Melkuhn Dezső)
III. kcs. 5. hely (Kókai László, Geönczeöl Gábor, Horváth Roland, Maczula Zoltán)

4×50 méteres férfi vegyesváltó
III. kcs. 5. hely (Kókai László, Geönczeöl Gábor, Horváth Roland, Maczula Zoltán)
III. kcs. 5. hely (Kiss Csaba, Szabó Imre, Maczula Zoltán, Horváth Roland)

4×50 méteres mix vegyesváltó
IV. kcs. 2. hely (Kiss Csaba, Rozgonyi Eszter, Maczula Zoltán, Venczel Kincső)
VII. kcs. 2. hely (Ferke Gáborné, Bodnár Istvánné, Tari László, Melkuhn Dezső)
II. kcs. 5. hely (Sebők Tamás, Biár Nelli, dr. Priboj Noémi, Horváth Roland)

4×50 méteres MIX gyorsváltó
VI. kcs. – 2. hely (Téli Éva, Tari László, Pengő László, Bocskai Zsófia)
II. kcs. 4. hely (dr. Szendrei Balázs, Biár Nelli, dr. Priboj Noémi, Horváth Roland)

#szentesielet #tajekozottnaklennijo #varosihetilap #szentes
www.szentesielet.hu
8. szám
Sport|41




Forrás