Kezdőlap Hírek Hírek VIII. Hosszútávú Országos Szenior Úszóbajnokság és Nemzetközi Szenior Összetett …

VIII. Hosszútávú Országos Szenior Úszóbajnokság és Nemzetközi Szenior Összetett …

339


VIII. Hosszútávú Országos Szenior Úszóbajnokság és Nemzetközi Szenior Összetett verseny

Három ország, 49 egyesület több mint 270 versenyzője szállt vízben az év első szenior úszóversenyén, Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club szervezésében a Szentesi Üdülőközpont 50 méteres fedett medencéjében 2023. január 28-án.

A megnyitó ünnepség keretében az MSZÚOSZ elnöksége a 2022-ben legeredményesebb három női és férfi versenyzőknek, valamint a legjobb három csapatnak kupát ajándékozott. Ez utóbbi kategóriában ismét nagyon szép szentesi siker született. 80 hazai szenior úszó egyesületből 3. helyen végzett a Szentesi Delfin ESC csapata.
A verseny színvonalára jellemző volt, hogy több szenior korosztályos országos csúcs mellett dr. Csikány József a Törökbálinti Szeniorok XII. korcsoportos versenyzője hatalmas új világcsúcsot úszott a XII korcsoportban 200 méteres hátúszásban. Előtte, mintegy bemelegítésként az 50 méteres hátúszásban megdöntötte az érvényes Európa rekordot.

Az 1500 méteres gyorsúszás első helyezettjei országos bajnoki cím és a különleges érem mellé a 30 éves Csongrád Megyei Szabadidősport Szövetség ajándékcsomagját is elnyerték. Ebben a számban Melkuhn Dezső új szenior országos csúcsot úszott a XIII. korcsoportban.

Az összetett sprintversenyben legjobb teljesítmény elérő három női és férfi versenyzők a rendezők által felajánlott kupát kapták.

A rendezéssel a jelenlévők nagyon elégedettek voltak, jól vizsgáztak a rendezők és az Üdülőközpont munkatársai egyaránt. Nagyon sok köszönetet, elismerő véleményt írtak, mondtak az esemény résztvevői.

Május 6-án a 28. Nemzetközi Szenior Úszóversenyükre várják ismételten a hazai és külföldi szenior versenyzőket a szentesiek.

Egyéni eredmények
Melkuhn Dezső: Bajnok: 1500 méter gyors, új országos csúccsal, 1. hely: 50 gyors, 50 pille, 50 hát, 2. hely: 50 mell
Berezvainé Virágos Éva: Bajnok: 1500 gyors
Brunnerné Palásti Katalin: 1. hely: 50 mell, 50 hát, 2. hely: 50 gyors, 1500 gyors
Debreczeni Beáta: 1. hely: 50 mell, 50 pille
Kókai László: 1. hely: 50 hát, 2. hely: 50 gyors
Berekméri István: 1. hely: 200 hát, 4. hely: 1500 gyors
Bocskai Zsófia: 1. hely: 50 gyors
Pólyáné Téli Éva: 1. hely: 50 mell
Ábel Krisztina: 1. hely: 50 hát
Tari László: 1. hely: 200 hát
Horváth Roland: 2. hely: 1500 gyors, 50 gyors, 50 mell, 200 hát, 3. hely: 50 pille, 5. hely: 50 hát
Bodnár Istvánné: 2. hely: 50 gyors, 50 mell
Bugyi Katalin: 2. hely: 50 mell, 3. hely: 50 pille, 50 gyors, 5. hely: 50 hát
Ferke Gáborné: 2. hely: 50 hát, 4. hely: 50 mell
Felvégi Zsuzsanna: 2. hely: 1500 gyors
Szatmári-Nagy Szilvia: 2. hely: 50 hát
Dr. Priboj Noémi: 3. hely: 50 pille, 50 gyors
Pászti Edit: 3. hely: 50 gyors, 4. hely: 50 hát
Sebők Tamás: 3. hely: 200 hát, 50 hát: 6. hely
Pengő László: 3. hely: 50 hát, 6. hely: 50 gyors
Nyéki Anikó: 3. hely: 50 pille
Demeterné Zsuzsa: 3. hely: 50 hát
K. Szabó Lászlóné Licsicsányi Rózsa: 3. hely: 50 mell
Kókai Ibolya: 4. hely: 50 pille, 5. hely: 50 mell
Kovács Attila: 4. hely: 50 hát, 8. hely: 50 gyors
Mezei Attila: 4. hely: 200 hát
Lucz Imre: 5. hely: 50 mell, 7. hely: 50 pille, 50 hát, 10. hely: 50 gyors
Bodnár János: 5. hely: 50 mell, 50 gyors
Bíró Gábor: 5. hely: 1500 gyors
Tornyi Molnár Edit: 5. hely: 200 hát
Dr. Petz János: 6. hely: 50 hát, 7. hely: 50 gyors
Vidovics Zoltán: 6. hely: 1500 gyors
Hoffmann Csaba: 7. hely: 50 hát, 9. hely: 50 mell, 11. hely: 50 gyors
Kanfi H-né Berezvai Gyöngyi: 10. hely: 50 mell
Szabó Zoltán Ferenc: 11. hely: 50 gyors

Váltók
4×100 m MIX vegyesváltó
II. kcs 1. hely Szentes (Horváth Roland, Rozgonyi Eszter, Priboj Noémi, Bíró Gábor)
IV. kcs 1. hely Szentes (Berekméri István, Bugyi Katalin, Nyéki Anikó, Kovács Attila)
V. kcs 2. Szentes (Kókai László, Téli Éva, Kókai Ibolya, Tari László)
VI. kcs 2. Szentes (Demeterné Zsuzsa, Palásti Katalin, Petz János, Melkuhn Dezső)

4×100 férfi vegyesváltó
II. kcs 1. hely Szentes (Sebők Tamás, Hoffmann Csaba, Horváth Roland, Bíró Gábor)
V. kcs 1. hely: Szentes (Berekméri István, Bodnár János, Kovács Attila, Kókai László)
VI. kcs 1. hely Szentes (Tari László, Lucz Imre, Török Imre Gábor, Pengő László)

4×100 női vegyesváltó
III. kcs 1. hely Szentes (Ábel Krisztina, Rozgonyi Eszter, Nyéki Anikó, Priboj Noémi)
V. kcs 1. hely Szentes (Pászti Edit, Palásti Katalin, Kókai Ibolya, Virágos Éva)

Pólyáné Téli Éva

www.szentesimozaik.hu
Hírek|29
Vízisportok|23






Forrás