Estébe nyúló országos bajnokságot rendeztek Egerben, melyen közel 300 diák I-es birkózópalánta próbált szerencsét.

Csapatunk zömében fiatalabb korosztályból állt, ezért az egri versenyt inkább egy felkészülő megmérettetésnek szántuk a május 22-i Diák II-es Országos Bajnokság előtt.
A srácok szabadfogást birkóznak, ezért is volt nehéz fiatalként a kötöttfogásúak között helyt állni.
Egyedül Paczolay Dávidnak (50kg) volt a korosztálya, aki bele is húzott a legjavába, egyik legszorgalmasabb versenyzőnkre még sok edzés vár, hogy a legjobbak között szerepelhessen. Dávid az előkelő 16. helyen, míg ugyan ebben a súlycsoportban Barna László legfiatalabbként 17. helyen zárt
A 46 kg-ok mezőnyében Barna Milán a 25. helyen zárt és megelőzött nála két idősebb versenyzőt is.

A 38 kg-os mezőnyben Sági Attila és Bogyó Benedek fiatal versenyzőkként vették fel a küzdelmet, ebben a súlycsoportban 33 versenyző mérlegelt, így volt bőven ellenfél akit le lehetett győzni.
Attila két csodálatos válldobással kezdett, ezzel technikai fölénnyel meg is nyerte a mérkőzését. Attila végül a népes mezőnyből 13, míg Bogyó Benedek a 28. helyen végzett.
Versenyzőink igazi megmérettetése jövőhéten Tatabányán lesz, ahol remélhetőleg már érmekkel és élményekkel gazdagabban térhetünk haza.

Forrás

Előző cikkA szombati bajnoki rangadót Farkas Sándor, térségünk országgyűlési képviselője i…
Következő cikkMessze földre viszi a paprikát…