Különleges évben különleges versennyel készült a Szentes Járási Számítástechnika Munkaközösség és a Pollák Antal Technikum Szakmai Munkaközössége. Ebben az esztendőben a jövő digitális nemzedéke egy 21 napos, 3 fordulós vetélkedőben mérte össze tudását, vívtak közelharcokat a bitekkel és a bájtokkal.

A Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Pollák Antal Technikum 2020. november 9-29. között rendezte meg az 5-8. osztályos tanulók számára kiírt Pollák Antal Járási Informatika Versenyt. Az idei esztendőben az online levelező versenyre rekordszámú, 78 tanuló nevezett.

A verseny témakörei:
5-6. évfolyam:
• Internethasználat, netes keresés
• Programozási feladat
• Technológiai tudás – Okos eszközök

7-8. évfolyam:
• Szövegszerkesztés
• Prezentációkészítés
• Általános tananyaghoz kapcsolódó programozási feladat

A versenyfeladatok típusai:
• Önálló keresőmunka eredményeként komplex feladat
• Szövegértésen alapuló kreatív feladat

A lelkiismeretes javítótanári munkát követően 2020. december 9-én tartottuk meg az online eredményhirdetést a Pollák facebook oldalán.
A szoros versenyben az alábbi eredmények születtek:

5. évfolyam:
1. helyezett: Szalva Dorottya (Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola, fk. Luczáné Kenyeres Mónika)
2. helyezett: Orosz Viktória (Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola, fk. Luczáné Kenyeres Mónika)
3. helyezett: Mag Loretta (Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskola, fk. Virágos Zoltán)
4. helyezett: Horváth Ármin (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk. Lucza László)
5. helyezett: Mag Dominik (Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskola, fk. Virágos Zoltán)
6. helyezettek: Gombos Lara (Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola, fk. Luczáné Kenyeres Mónika) és Kiss Viktor (Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskola, fk. Virágos Zoltán)

6. évfolyam:
1. helyezett: Annus Máté (Mindszenti Általános Iskola, fk. Csernákné Kiss Ildikó)
2. helyezett: Váradi János (Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, fk. Papp Sándor)
3. helyezett: Pap Diána Flóra (Szentesi Klauzál Gábor Általános Iskola, fk. Urbancsok Győző)
4. helyezett: Repka Rea (Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskola, fk. Virágos Zoltán)
5. helyezett: Szabics Dániel (Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskola, fk. Virágos Zoltán)
6. helyezett: Vincze Patrik (Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola, fk. Luczáné Kenyeres Mónika)

7. évfolyam:
1. helyezett: Hérány Emma (Mindszenti Általános Iskola, fk. Csernákné Kiss Ildikó)
2. helyezett: Török Marcell (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk. Lucza László)
3. helyezett: Mészáros Gergő (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk. Lucza László)
4. helyezett: Deák Réka (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk. Lucza László)
5. helyezett: Bartos Alícia (Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskola, fk. Virágos Zoltán)
6. helyezett: Bartha Csaba (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk. Lucza László)

8. évfolyam:
1. helyezett: Annus Kitti (Mindszenti Általános Iskola, fk. Csernákné Kiss Ildikó)
2. helyezettek: Kun-Szabó Kristóf (Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, fk. Papp Sándor) és Terbán Kamilla (Mindszenti Általános Iskola, fk. Csernákné Kiss Ildikó)
3. helyezett: Sinka Balázs (Mindszenti Általános Iskola, fk. Csernákné Kiss Ildikó)
4. helyezett: Ágoston Bence (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk. Révész Gabriella)
5. helyezett: Szekeres Zsombor (Horváth Mihály Gimnázium, fk. Fái András István)
6. helyezett: Csóri Zsombor (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk. Révész Gabriella)

A verseny lebonyolításához a felkészítő tanárok mellett segítséget nyújtott: Bánfi Csaba, Bánfi János, Faur István, Fehér Bertalan, Fekete György, Molnár Norbert, Vas Viktor és Vidéki Gyula Milán.

Kiemelt támogató: metALCOM Zrt.

A szervezők köszönetet mondanak a verseny támogatóinak:
• Comprint Plusz Kft.
• Balai Computer Kft.
• Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Pollák Antal Technikum
• Öreg Diákok a Pollák Antal Műszaki Szakközépiskoláért Alapítvány
• Szentesi Koszta József Általános Iskola

www.szentesimozaik.hu
Oktatás, tanulmányi hírek|36








Forrás