Hosszú évek óta hagyomány, hogy Szentesen, a Nemzet Sportvárosában elismerik minden esztendő kiváló teljesítményt nyújtott sportolóit. A tavalyi év legjobbjait 2020. szeptember 25-én, a sportcsarnokban tartott ünnepség keretében díjazták. Idén közel 130 díjat vehettek át városunk sportolói.

Hamarosan fénykép galériával bővül a cikk!

Egyéni és csapateredmények

A Rigó Alajos Általános Iskola, Esély a Mosolyra Alapítvány sportolója:

Vass Ákos – Magyar Speciális Olimpiai Szövetség OB-n 100 m gyorsúszás 3. hely, 200 m gyorsúszás kettő 2. hely, 100 m mellúszás 2. hely, 100 m gyors és mellúszás kettő 1. hely

Felkészítő edző: Pohl Anette

 

A Jó Úton-Lóháton Alapítvány sportolói:

Horváth Zsolt – Nemzetközi Díjlovas és Lovasterápiás Versenyen egyéniben 3. helyezés, csapatban 2. helyezés

Horváth László – Nemzetközi Díjlovas és Lovasterápiás Versenyen egyéniben 3. helyezés, csapatban 2. helyezés

Seres Ferenc – Nemzetközi Díjlovas és Lovasterápiás Versenyen egyéniben 1. helyezés

Turcsik Róbert – Nemzetközi Díjlovas és Lovasterápiás Versenyen egyéniben 1. helyezés, csapatban 2. helyezés

Szabó Zita – Nemzetközi Díjlovas- és Lovasterápia Versenyen csapatban 2. helyezést

Felkészítő edző: Kézsmárkiné Piti Irén

 

A Veritas Fitness Fitkid SE sportolói:

Fodor Menta – Egyéniben Országos FitKid Bajnokság 3. hely, Csapatban 2. és 1. hely

Barna Adél – Egyéniben Országos FitKid Bajnokság 2. hely, Csapatban 2. és 1. hely

Kovács Bianka – Csapatban az Országos FitKid Bajnokságon 2. és 1. hely

Ördög Adrienn – Csapatban az Országos FitKid Bajnokságon 2. és 1. hely

Felkészítő edző: Mayerné Zsiros Gabriella

 

A Four Diamonds SE sportolója:

Csomány Vivien – rövidpályás ranglista: 100 m pillangó 1. hely

Felkészítő edző: Kovács Brigitta

 

A Szentes Városi Úszó Klub sportolói:

Rajos Dávid – Rövidpályás évjáratos ranglista (25 m-es medence): 100 m gyors 6., 100 m mell 3. hely, évjáratos ranglista (50 m-es medence): 100 és 50 m mell: 4. hely

Kiss Károly – rövidpályás évjáratos ranglista (25m-es medence): 200 m mell és vegyes úszás 4.hely, évjáratos ranglista (50m-es medence): 200 m pillangó 5. hely

Nagy-Tarnóczi Endre – évjáratos rövidpályás ranglista (25 m-es medence): 100 m hát és vegyes 5., 50 m mell 2., 100 m gyors 2., 100 m mell 1. hely, évjáratos ranglista (50m-es medence): 200 m mell 6., 200 m vegyes 5., 100 m gyors 3., 50 m mell 1., 100 m mell 2. helyezés

Puskás Marcell – évjáratos rövidpályás ranglista (25m-es medence): 100 m mell 4., 200 m mell 3. hely, évjáratos ranglista (50m-es medence): 50 m mell 3. hely

Tóth Emese – évjáratos rövidpályás ranglista (25m-es medence): 200 m mell 4. helyezés

Horváth Noel – rövidpályás ranglista (25m-es medence): 100 m mell 5., 200 m mell 4. hely

Adorján Kende – rövidpályás évjáratos ranglista (25m-es medence): 200 m mell 4., 50 m mell 3. hely, évjáratos ranglista (50m-es medence): 50 és 200 m mell 5., 100 m mell 4. hely

Tofán Regina – rövidpályás évjáratos ranglista (25m-es medence): 100 m gyors 5., 100 m vegyes és 200 m mell 2., 50 m gyors 1. hely, évjáratos ranglista (50m-es medence): 100 m gyors és 50 m mell 6., 50 m gyors 1. hely

Csatlós Flóra – rövidpályás évjáratos ranglista (25m-es medence): 50 és 100 m mell 4. hely, évjáratos ranglista (50m-es medence): 100 m mell 5., 50 m mell 4. hely

Felkészítő edzők: Pengő Erzsébet, dr. Rébeli-Szabóné Vincze Edit, Paulovics Tamás

 

A Szentesi Tekézők Sportegyesületének sportolói:  

Katona Renáta – Országos Serdülő Teke Döntő egyéni és összetett 1., sprint 3. hely

Nadicsán Martina – Országos Serdülő Teke Döntő Sprint 1., összetett 2. hely

Felkészítő edző: Dömsödi Ferenc

 

A Szentesi Kiss Bálint Kötélugró SE sportolói:  –  –  –

Vass Sándor – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban három 1. hely, Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon egyéniben négy 1. hely

Vass Mónika – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban három 1. hely

Pataki Lili – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban kettő 1. hely, csapatban egy 3., négy 2. és kettő 1. hely, Európa Bajnokságon csapatban egy 3. hely

Sebesy Gréta – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban kettő 1. hely, csapatban egy 3., négy 2. és kettő 1. hely, Európa Bajnokságon egyéniben egy 1. hely, csapatban egy 3. hely

Őze Virág – Országos Páros és Csapatbajnokságon csapatban egy 3., négy 2. és kettő 1. hely, Európa Bajnokságon egyéniben egy 3. hely, csapatban egy 3. hely

Varga Dorina – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban három 1. hely, csapatban hét 1. és egy 3. hely, Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon párosban egy 2. és kettő 1. hely, Európa Bajnokságon csapatban egy 3. hely

Varga Márk – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban kettő 1. és egy 2. hely, csapatban hét 1. és egy 3. hely, Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon egyéniben egy 3., kettő 2. és egy 1. hely, párosban három 2. hely, Európa Bajnokságon csapatban egy 3. hely

Podmaniczki Panna – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban három 1. hely, csapatban egy 3., négy 2. és kettő 1. hely, Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon egyéniben kettő 2. és egy 1. hely, párosban egy 2. és kettő 1. hely, Európa Bajnokságon egyéniben egy 2. és egy 1. hely, csapatban egy 3. hely

Táborosi Réka – Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon párosban három 2. hely

Gát Luca – Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon párosban egy 3., egy 2. és egy 1. hely

Tarjányi Orsolya  – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban kettő 1. és egy 2. hely, csapatban hét 1. és egy 3. hely, Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon párosban egy 3., egy 2. és egy 1. hely, Európa Bajnokságon csapatban egy 3. hely

Varga Máté – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban kettő 2. és egy 1. hely, csapatban hét 1. és egy 3. hely, Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon egyéniben egy 3. és három 1. hely, párosban három 1. hely, Európa Bajnokságon egyéniben egy 2. hely, párosban egy 1. hely, csapatban egy 3. hely

Vass Vivien – Országos Páros és Csapatbajnokságon párosban kettő 2. és egy 1. hely, csapatban hét 1. és egy 3. hely, Országos Egyéni és Páros Kötélugró Bajnokságon egyéniben egy 3. és egy 2. hely, párosban három 1. hely, Európa Bajnokságon párosban egy 1. hely, csapatban egy 3. hely

Felkészítő edzők: Vass Vivien, Tarjányi Orsolya, Varga Máté és Valkayné Gombás Gabriella

 

A Szentesi Tenisz Klub sportolói:

Zykinné Mészáros Ibolya – XXXVIII. Országos Szenior Bajnokság páros 2. hely

Magyar Ildikó Irén – XXXVIII. Országos Szenior Bajnokság egyéni és páros 2., vegyes páros 1. hely

 

A Szentesi Spartacus Szabadidős Sportegyesület sportolója:   

Barát László – Országos Természetjáró Tájékozódási Túrabajnokság egyéni bajnok

 

A MAXIMUS Sportegyesület sportolói:

Nánai Lilla – Téli Dobó OB gerelyhajítás 3. hely

Kocsis Alexandra – Nemzetközi Savaria Kupa diszkoszvetés 5. , Ranglista 6. hely

Váradi Krisztina – Fedettpályás Atlétikai OB súlylökés 3., Téli Dobó OB diszkoszvetés 2., MEFOB súlylökés országos bajnok., diszkoszvetés és kalapácsvetés 2., 124. Magyar Atlétikai OB súlylökés és diszkoszvetés 3., 6. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntő súlylökés és diszkoszvetés 3. hely, országos ranglista 3. hely súlylökésben és diszkoszvetésben is.

Rakovszky Tibor István – Fedettpályás Atlétikai OB súlylökés országos bajnok, 124. Magyar Atlétikai OB súlylökés 3., 6. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntő súlylökés 1. hely, országos ranglista 2. hely

Felkészítő edzők: Benkő Márta, Neményi Béla

 

A Szilver Táncsport Egyesület sportolói:  

Polónyi Kevin – Dorogi Edina Anna – Táncsport Magyar Bajnokság Standard 2., Latin 3., Tíztánc 2. hely

Kosztolányi Elek és Bartók Laura – Táncsport Magyar Bajnokságok Standard 3., Latin 2., Tíztánc 1. hely

Kohon Patrik és Gál Dalma – Táncsport Magyar Bajnokságok Standard 1., Latin 2., Tíztánc 1., Standard Világbajnokság 5. hely

Balázs Dominik és Kondacs Jázmin Bíborka – Táncsport Magyar Bajnokság Standard 3. hely

Kalapács Bence és Miskolczi Nóra – Tíztánc Magyar Bajnokság 3. hely

Rischák Balázs – Dajka Csenge – Táncsport Magyar Bajnokságok Standard 3., U21 Tíztánc Magyar Bajnokság 2.

Mészáros Bence Levente és Balanescu Liliána – U21 Standard Magyar Bajnokság 2., U21 Tíztánc Magyar Bajnokság 1. hely

Hidi Balázs és Kis Violetta – Táncsport Magyar Bajnokság Latin 3. hely

Rónyai Zoltán és Busa Dóra – Tíztánc Magyar Bajnokság 2. hely

Bencze István és Prozlik Anna – Táncsport Magyar Bajnokság Standard 2. hely

Bődi Dénes és Fruzsa Kata Hajnalka – Kűr Magyar Bajnokság Standard 1. hely

Hegyes Bertalan és Farkas Boglárka – Tíztánc Magyar Bajnokság 1. hely

Fodor Norbert és Csanád-Vaszi Réka – Táncsport Magyar Bajnokság Standard 1. hely

Felkészítő edzők: Kósa András, László Csaba és Szepesi József

A Honvéd Rákóczi SE sportolói:  

Mészáros Szabolcs – Terepakadályfutó OB 2. hely 18-24 éves férfi korosztályban

  1. Kovács-Pengő Boglárka – Terepakadályfutó OB 1. hely 25-29 éves női korosztályban

Kovács Katalin – Terepakadályfutó OB 3. hely 35-39 éves női korosztályban

Varga Lajos – Terepakadályfutó OB 2. hely 45-49 éves férfi korosztályban

Balogh Zsolt – Terepakadályfutó OB 1. hely 45-49 éves férfi korosztályban

Dósai-Molnár SzilviaDuatlon országos bajnokság korosztalyos (szenior 1.) eredmények:

Balatonboglár sprint triatlon OB. 1. hely.

Székesfehérvár rövidtávú duatlon OB. 1. hely.       

Triatlon országos bajnokság korosztályos (szenior 1) eredmények:

Baja Mogyi Sprint triatlon OB. 2. hely.

Extreman triatlon hosszútávú OB. Korosztályos 1. hely.                                   

A Magyar Triatlon Szövetség által kiirt országos eredmenyei:

Sprint triatlon ranglista 3. hely (Korosztályos)

Arany okleveles amatőr triatlonversenyző elismerés.

Duatlon ranglista 1. hely (Korosztályos)

Felnőtt duatlon 1. osztályú sportoló elismerés.

  1. Szenior duatlon ÉV Sportolója elismerés.
  2. Spar Budapest maraton amatőr OB. 3. helyezés

Valastyán János – Sprint Duatlon OB férfi senior4 korosztály bajnok, Rövidtávú Duatlon OB férfi senior4 korosztály bajnok, 2019. Duatlon Országos Ranglista férfi senior4 korosztály országos bajnok

Lőrincz Gábor – Egyéniben Sprint Duatlon OB férfi veterán3 korosztály 3., Sprint Tritalon OB férfi veterán korosztály 2. hely, csapatban Sprint Triatlon OB korosztályos 2. hely

Vakhal György – csapatban Sprint Triatlon OB korosztályos 2. hely

Héjja Imre – csapatban Sprint Triatlon OB korosztályos 2. hely

 

A Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club versenyzői:  

Pengő Erzsébet – V. korcsoportban 4*100m női vegyes váltó tagjaként bajnok országos csúccsal

Ferke Gáborné – VI. korcsoportban 4*100 m női vegyes váltó tagjaként bajnok országos csúccsal

Lucz Imre – VI. korcsoportban 4*100 m férfi vegyes váltó tagjaként bajnok országos csúccsal

  1. Vezsenyi Péter – Fedett és Rövidpályás Szenior OB-kon VI. korcsoportban 3 számban bajnoki cím váltó tagjaként és00 országos csúcs 4*100m férfi vegyes váltó tagjaként

László Márk – országos korosztályos csúcs 100m háton

Felvégi Zsuzsanna – országos korosztályos csúcs 25 m-es medencében 1500m gyorson

  1. Szabó László – Rövidpályás Szenior OB-n egyéniben egy 3. hely, váltó tagjaként V. korcsoportban 4*50m mix vegyes váltóban bajnoki cím, országos csúcs IV. korcsoportban 4*100 m férfi vegyes váltó tagjaként

Debreczeni Beáta – Fedettpályás Szenior OB-n egy 3. hely

Bíró Gábor – Fedettpályás Szenior OB-n egy 2. hely

Szabó Imre – Rövidpályás Szenior OB-n három 3. hely, országos csúcs IV. korcsoportban 4*100 m férfi vegyes váltó tagjaként

Balázsné Lukátsy Katalin – Fedett és Nyitottpályás Szenior OB-n három 2. és egy 3. hely

Maczula Zoltán – Magyar Szenior OB-kon egyéniben kettő 2., négy 3. hely, országos csúcs IV. korcsoportban 4*100 m férfi vegyes váltó tagjaként, a Fedettpályás Szenior OB-n V. korcsoportban 4*50m mix gyors váltó tagjaként bajnoki cím

Kovács Attila – Magyar Szenior OB-kon egyéniben egy 2., kettő 3. hely, a Fedett és a Nyitott pályás Szenior OB-kon váltó tagjaként V. korcsoportban 4 bajnoki cím, országos csúcs 4*100 m férfi vegyes váltó tagjaként

Geönczöl Gábor – Fedettpályás Szenior OB-n egy országos bajnoki cím

Nyéki Anikó – Magyar Szenior OB-n egyéniben egy országos bajnoki cím, váltóban III. korcsoportban bajnoki cím 4*50m női gyorsváltó tagjaként

Kiss Csaba – Magyar Szenior OB-kon egy bajnoki cím, kettő 2., egy 3. hely

Pászti Edit – Magyar Szenior OB-kon egyéniben egy bajnoki cím, három 2. hely, a Fedettpályás OB-n 4*50m női gyors váltó tagjaként bajnoki cím

Ábel Krisztina – Magyar Szenior OB-kon egy magyar bajnoki cím, egy 2. egy 3. hely

Bodnár Istvánné – Magyar Szenior Bajnokságokon egyéniben kettő 1., egy 2., kettő 3. hely, országos csúcs 4*100 m női vegyes váltó tagjaként, a Rövidpályás Szenior OB-n váltóban VI. korcsoportban 4*50m női gyorsváltó tagjaként bajnoki cím

Rozgonyi Eszter – Rövidpályás Szenior OB-n egyéniben három bajnoki cím, váltóban III. korcsoportban bajnoki cím 4*50m női gyorsváltó tagjaként

  1. Demeter Attiláné – Magyar Szenior OB-kon egyéniben három bajnoki cím, kettő 2., egy 3. hely, országos csúcs VI. korcsoportban 4*100 m női vegyes váltó tagjaként, bajnoki cím a Fedett és a Rövidpályás Szenior OB-kon 4 számban 6 bajnoki cím váltó tagjaként

Brunnerné Palásti Katalin – Magyar Szenior OB-kon egyéniben öt bajnoki cím, nyolc 2., három 3. hely, bajnok országos csúccsal 4*100 m női vegyes váltó tagjaként, a Fedett és a Nyitott pályás Szenior OB-kon 4 számban 5 bajnoki cím váltó tagjaként

Erdőhátiné Bocskai Zsófia – Magyar Szenior OB-kon egyéniben öt bajnoki cím, kettő 2., egy 3. hely, országos csúcs 4*100m női vegyes váltó tagjaként, a Rövidpályás Szenior OB-n 4 számban bajnoki cím váltó tagjaként

Pólyáné Téli Éva – Magyar Szenior OB-kon egyéniben 13 bajnoki cím, egy 2. hely, öt szlovák bajnoki cím, váltó tagjaként 4 számban 11 bajnoki cím, bajnok országos csúccsal 4*100 m női vegyes váltó tagjaként

Berezvainé Virágos Éva – Magyar Szenior OB-kon egyéniben 24 bajnoki cím, három 2. hely, korosztályos országos csúcs 800 m gyorson, váltó tagjaként 4 számban 10 bajnoki cím, bajnok országos csúccsal 4*100m női vegyes váltó tagjaként

  1. Borzi Miklós – Magyar Szenior OB-kon egyéniben négy bajnoki cím, három 2., egy 3. hely, váltó tagjaként 3 számban 6 bajnoki cím, Európai Masters Játékokon négy 1. hely, országos korosztályos csúcs 3 számban

Tari László – Magyar Szenior OB-kon egyéniben 10 bajnoki cím, Masters Világbajnokságon 3. hely, országos csúcs 800m gyorson és 1500m gyorson, a Fedett és a Nyitott pályás Szenior OB-kon 3 számban 6 bajnoki cím váltó tagjaként, országos csúcs VI. korcsoportban 4*100m férfi vegyes váltó tagjaként

Melkuhn Dezső – Magyar Szenior OB-kon egyéniben 17 bajnoki cím, kettő 2. hely, országos korosztályos csúcs 3 számban, a Fedett és a Rövidpályás Szenior OB-kon  3 számban 5 bajnoki cím váltó tagjaként, 2018-as FINA TOP 10-ben korosztályos 3. 1500m gyorson, 4. 200m pille és 800m gyorson, 5. 400m gyorson, 2018-as TOP 10 Európai ranglistán 2. 1500m gyorson, 200 m pillén, 3. 800 és 400m gyorson, 5. 200m gyorson, 2018-ban a világ legeredményesebb nyílt vizes sportolója korosztályában, 2019-ben szerbiai összetett nyílt vizes bajnok

  1. Venczel Kincső – Magyar Szenior OB-kon egyéniben 10 számban bajnoki cím, váltóban a Nyitott és a Rövidpályás Szenior OB-kon 2 számban bajnoki cím váltó tagjaként, Korosztályos Európa csúcsot úszott 3 számban, országos csúcsot úszott 7 számban, 2019-ben korosztályában világranglistán 25m-es medencében 1. 200m pillén, 6. 100 m pillén, 50m-es medencében 3. 1500m gyorson, 4. 200m pillén, 800m gyorson, 5. 400m gyorson, Európa TOP 10-ben 50m-es medencében 1. 200m pillén, 3. 100m pillén, 5. 200m háton

 

A Szentesi Vízilabda Klub leány serdülő csapata:

Remzső Angéla, Fodor Fiorella, Kajtár Sára, Mácsai Kata Gréta, Dömsödi Dalma, Bocskay Edit Édua, Tóth Fruzsina, Nagy Zorka Anna, Héri Adrienn, Czirbus Dorottya, Mácsai Eszter, Bonca Vivien, Csiszár Mercédesz, Héri Nóra – BENU Leány Serdülő Országos Bajnokság 2. hely

Felkészítő edzők: Győri Eszter és Oltyán Gyula

Sportágában és egyesületében kimagasló sportoló és edzőik elismerése

Antal Tamás – Szentesi Kosárlabda Klub – Több mint 10 éve tagja a Szentesi Kosárlabda Klubnak. Ez idő alatt minden korosztályban játszott. Jelenleg a felnőtt bajnokságban csapatkapitány, de a bajnokság mellett edzőként is tevékenykedik. Edzésmunkája, magatartása példakép az ifjú kosarasoknak.

Kovácsi Zóra – Szentesi Farkasok Kézilabda Club – Több éve kézilabdázik, húzóembere az ifjúsági kézilabda csapatnak, akik a harmad osztályú Országos Bajnokságban szerepelnek. A bajnoki meccseken jól teljesít, az őszi forduló végén 10 mérkőzésen 119 góljával „gól királynő” lett. Edzésmunkája, szorgalma, kitartása példaértékű, fiatalabb társai felnéznek rá.

KÜLÖNDÍJAK

Gál Dalma és Kohon Patrik – 2019. év „Év sportolója” – 2018. óta alkotnak egy táncospárt a Szilver Táncsport Egyesületben. Ez alatt a rövid idő alatt junior kategóriában számos kimagasló eredményt értek el. A páros két Magyar bajnoki címmel büszkélkedhet a 2019-es évben, egyrészt a junior II. Standard Magyar Bajnoki, másrészt junior II. Tíztánc Magyar Bajnoki címekkel. Ezzel az eredménnyel a páros megszerezte a jogosultságot, hogy képviselje Magyarország és Szentes város színeit a 2019. november -án a romániai Nagyszebenben megrendezett Junior II. Tíztánc Világbajnokságon. A páros a versenyen eddigi karrierjük és a magyar táncsport legjobb Junior II-es eredményét érték el, hiszen a 34 ország táncospárjait felvonultató versenyen a magyar kettős bejutott a döntőbe és az 5. helyezést érték el.

Pengő László és Kádár József János – Életműdíj – PENGŐ László és KÁDÁR József életútja, számtalan kapcsolódási ponttal rendelkezik. Párhuzamos életútjuk nagyon mozgalmas, színes és sikeres.

Pengő László, vagy ahogyan mindenki szólítja „Csoki”, most már Csoki bácsi, 1952. október 20-án született Szentesen, iskolai tanulmányait szülővárosában folytatta, majd 1971-ben a Horváth Mihály Gimnáziumban tett sikeres érettségi vizsgát. 1978-ban Szegeden elvégezte a Vízügyi Szakközépiskolát, illetve a vízilabdaedzői oklevelet is megszerezte. A Csongrád Megyei Víz-és Csatornamű Vállalatnál 1971-1988-ig dolgozott, majd az uszodában töltött be vezetői állást hosszú éveken keresztül.

Pengő Lászlót nem csak a medence parton láthatták a szentesiek, hanem a medencében is, hiszen válogatott vízilabdázóként vonult be a szentesi sportélet nagyai közé. Sokan nem tudják, de a sporttal a Szentesi Vasutas vívójaként kötött életre szóló barátságot, s ezt követően 1963-tól dobálta a gólokat. Színes és sikerekben gazdag pólós pályafutását 1987-ben fejezte be, sors ajándékaként, utolsó edzője Kádár József volt, akivel nem csak osztálytársak, csapattársak és munkatársak, hanem barátok is voltak, s most is azok. Évekig még alacsonyabb osztályban is pólózott tovább miképpen a régi csapattársaival is 2005-ig.

Kiemelkedő eredményei sportolóként:

  • OB II 1. hely (1972,1983), 2. hely (1971),
  • Magyar Népköztársasági Kupa 1. hely (1980), 3. hely (1983),
  • KEK 4. hely (1981),
  • Word Masters Championship 1. hely 1996-ban (40+ kategóriában), 1998-ban (40+ kategóriában), 2000-ben (45+ kategóriában), 2. hely 1992-ben (30+ kategóriában), 2004-ben (50+ kategóriában),
  • Masters EB 1. hely 2005-ben (50+ kategóriában), 2. hely 2001-ben (45+ kategóriában), 4. hely 2003-ban (45+ kategóriában).
  • Edzőként is számos eredménnyel büszkélkedhet a teljesség igénye nélkül:
  • Magyar Kupa női 1. hely (2000), 3. hely (2003,2004)
  • OB I 2. hely (2003,2004).

Edzői munkásságának legnagyobb sikere, hogy több száz gyerekkel szerettette meg a pólót, terelte őket az egészséges életmód felé. Szeretett sportágától sohasem tudott s akart elszakadni, sportvezetőként, s az utóbbi időkben ellenőrként vett részt a vízilabda közeg minden napjaiban.

Kádár József János szintén Szentesen született 1952. október 6-án, a Horváth Mihály Gimnáziumban megszerzett érettségi bizonyítványával a zsebében, végezte el a Vízügyi Szakközépiskolát, majd a Testnevelési Főiskolán sportszervezői képesítést szerzett. Újabb kötődési pont a díjazottak életében a munkahelyek, a Csongrád Megyei-Víz és Csatorna Vállalat, valamint a Sportközpont.

Kádár József a labdarúgáson keresztül került kapcsolatba a sporttal, s vált nagyszerű sportemberré, focis karrierjét egy sajnálatos sérülés törte ketté, ekként átpártolt a pólósókhoz, ahol évtizedeken keresztül nehezítette meg az ellenfelek dolgát és hozott dicsőséget Városunknak. Természetesen nem tudott elszakadni az uszoda sajátos világától, így pályafutását követően edzőnek állt. Egész életműve jól példázza, hogy milyen sokat nyert személyével a vízilabdás sport.

Kiemelkedő eredményei sportolóként:

  • OB II 1. hely (1972,1983), 2. hely (1971)
  • Magyar Népköztársasági Kupa 1. hely (1980), 3. hely (1983)
  • KEK 4. hely (1981)
  • World Masters Championship 1. hely 1996-ban (40+ kategóriában), 1998-ban (40+ kategóriában), 2000-ben (45+ kategóriában), 2. hely 1992-ben (30+ kategóriában), 2004-ben (50+ kategóriában), 4. és 5. hely 1994-ben
  • Masters EB 1. hely 2005-ben (50+ kategóriában), 2. hely 2001-ben (45+ kategóriában), 4. hely 2003-ban (45+ kategóriában).
  • Edzőként utánpótlás csapataival többszörös magyar bajnok és kupagyőztes, valamint dobogós helyezések fémjelzik munkáját. A teljesség igénye nélkül a felnőtt csapattal OB I 11. hely (1987), 8. hely (1988), 5. hely (1989), 6. hely (1990), 6. hely (1990), 8. hely (1998), 7. hely (1999), 8. hely (2002), 9. hely (2003)
  • Magyar Népköztársasági Kupa 4. hely (1988), 3. hely (1989)
  • Komjádi Kupa 4. hely (1986), 2. hely (1987), 3. hely (1988), 1. hely (1989)

Kivételes szervező képességét a mai napig is tapasztalhatjuk az uszodákban, ellenőrként segíti szeretett sportágát. Ő is a gyermekek sporthoz való „szoktatására” az egészséges életmódra való nevelésre a legbüszkébb.

Nemcsak a szentesi vízilabdás társadalomban, hanem a magyar vízilabda életben elfoglalt helyük is megkérdőjelezhetetlen.