http://www.szentesinfo.hu/mozaik/2017/10/orszagzaszlo.htm

A Reformáció 500. évfordulója tiszteletére ünnepi istentiszteletet tartott október 29-én a Református Nagytemplomban a Szentes Nagytemplomi Református Egyházközség. Elsőként Fehér Csaba nagytemplomi lelkész mondott ünnepi köszöntőt, majd Szűcs Ottó, Újszentesi lelkész hirdetett igét.

Farkas Sándor országgyűlési képviselő a jubileum alkalmából Országzászlót adott át a gyülekezetnek.
Fehér Csaba lelkész bejelentette, hogy az Újszentesi református közösséggel testvér gyülekezeti kapcsolatot létesítettek, melyet egy oklevél átadással szentesítettek.

A Békés-Bánáti Református Egyházmegye világi főjegyzője Dr. Kovács György az egyházmegye történelmi vándorzászlaját adta át a Nagytemplomi Református Egyházközség főgondnokának és presbitériumi elnökének, mert 2018 szeptemberében a szentesi közösség szervezi meg az országos református találkozót, és a zászló átadása, ennek a találkozónak és előkészítésének kezdetét jelzi.
Forrás

Előző cikkKedves olvasóink! Mindenkinek jó pihenés kívánunk a hét végére!…
Következő cikkIngyenes esküvői show!…