Kezdőlap Egyéb Sportolói felvonulás április 30-án!…

Sportolói felvonulás április 30-án!…

518

http://www.szentesinfo.hu/mozaik/2016/4/sportf.htm

Tisztelt szentesi lakosok!

20 évvel ezelőtt vehettük át a Nemzet Sportvárosa címet, melyet azóta is büszkén viselünk. Az elmúlt évtizedekben számos sportegyesület, egyéni sportoló vitte városunk jó hírnevét világszerte. A profi és amatőr sportolók sikerei sokszor dobogtatták meg a szentesi emberek szívét, szülők álltak büszkén gyermekük sikerét látva lelátókon, pályák mellett, de akkor is, amikor először ültek kerékpárra vagy úsztak kicsi korukban önállóan. Egyedülálló lehetősége városunknak, hogy számtalan lehetőség van a sportolásra, az egészséges életmódra nevelésre, és mindannyiunk közös örömére, a sikerekre.

Közös hagyományainkra alapozva szeretnénk méltó módon megemlékezni városunk 20 éves sportvárosi címére, és a 20 éves Dr. Papp László Városi Sportcsarnokra. Különlegesség, hogy népszerű sporteseményeink közül többen jubilálnak: 20 éves az Óvodától az Olimpiáig úszóverseny, a Szentes-Csongrád Gátfutás, a Mobilitási hét, amely események mindig nagyon népszerűek. Tiszteletet azoknak, akik még régebbi múltra néznek vissza, és reméljük, fiatalabb rendezvényeink, egyesületeink is szívós munkával kivívják a több évtizedes népszerűséget.

Kedves Barátaim!

Hívlak és várlak Benneteket – gyermeket, ifjút, örök ifjú szeniort – hogy találkozzunk a programsorozat rendezvényein. Mozduljunk együtt, szurkoljunk együtt, legyünk együtt egységes, sikeres emberek! Az olimpia évében legyen igaz mindenkire az Olimpiai Mozgalom több mint 100 éves jelmondata: „Gyorsabban, Magasabbra, Erősebben!”
Szirbik Imre polgármester

Fő rendezvények:

Április 16. Szentesi dobóverseny

Május 10. Magyarország-Görögország Férfi Világliga vízilabda-mérkőzés

Május 21. Tornászverseny (Sportcsarnok)
Utánpótlás szertorna verseny

Május 21-23. Gravomix Kupa (tenisz)

Május 28. B-28 Design Studio Floorball torna , Országos floorball torna (Sportcsarnok)

Május 28-29. 20 éves Óvodától az Olimpiáig úszóverseny (Uszoda)

Június 4. Szilver TSE Latin bajnokság (Sportcsarnok)

Június 5. Kinizsi Szite – Családi nap (Sportpályák)

Június 12. Szentesi KÉZILABDÁSOK Fesztiválja (találkozó a régi és új szentesi kézilabdásokkal)

Június 31. dr. Polner Tibor emlékverseny Fogathajtás

Július 16-17. Szentesi IC Ranch Szabadidős verseny (Országos versenysorozat, IC Ranch)

Július 23. Modellező világkupa

Július 22-23. 25 éves Rögbi (25 órás játék és kerekes székes játék)

Augusztus vége Sakk a Kossuth téren

Augusztus vége Magyarország-Görögország Férfi Világliga vízilabda-mérkőzés

Augusztus 13. 25 éves a Judó Szentesen

Szeptember 16-22. 20 éves Európai mobilitási hét (vendégeink a Nemzeti sportvárosok, testvérvárosok)

Szeptember 17. 20 éves Gátfutás

Október 21-22. Birkózás (Diákolimpia, Női bajnokság)

Noveber eleje Lábtenisz magyar bajnokság

November 5. 20 éves a dr. Papp László Városi Sportcsarnok
– Gálamérkőzések
– Szenior kézilabda mérkőzés
– Junior Kosárlabda mérkőzés
– Bemutató mérkőzések

November 6. 20 éves a dr. Papp László Városi Sportcsarnok
– Környező Települések Nagy Teremlabdarúgó Tornája

Forrás